Lokalita

To nejdůležitější v okolí

Centrum Jihlavy 10 minut

Uprostřed rozsáhlé kopcovité, lesnaté a rybničnaté Českomoravské vrchoviny, po obou stranách bývalé zemské hranice mezi Čechami a Moravou, leží starobylé město Jihlava, nejstarší horní město českých zemí.

 

Horní Kosov

Horní Kosov  je část krajského města Jihlava. Nachází se na západě Jihlavy. K Jihlavě byl připojen 1. dubna 1980. Zajíždí sem trolejbusová linka C a autobusové linky 36 a 8. V roce 2009 zde bylo evidováno 632 adres. V roce 2011 zde trvale žilo 3567 obyvatel. Dnes je Horní Kosov propojený zástavbou a infrastrukturou plně s Jihlavou a nadále se rozrůstá. Funguje zde pobočka české pošty.

Vzdělávání

V Jihlavě se nachází 3 státní mateřské školky, které jsou vzdáleny 10 minut od rezidence nebo je možno vybrat z 6-ti soukromý školek.

 

Z mnoha základních škol, které se v Jihlavě nachází, je rezidenci Bukova nejbližší základní škola E. Rošického 2 (web: www.zsrosi.cz). Součástí školy je školní družina, jídelna a výdejna. Škola je vzdálena 2 kilometry od lokality a je zajištěna hromadnou dopravou, autobusy č. 8 přímo před školu.

 

Jihlava může dále nabídnout 13 středních škol a učilišť a jednu vysokou školu.

Volný čas

V těsné blízkosti lokality se nachází centrum outdoorových programů, které poskytují zájmové volnočasové programy pro mládež: www.cop.cz/cs.

 

Dále se zde nachází pobočka městské knihovny.

 

Nákupy v Jihlavě poskytuje mimo jiné nákupní centrum City park, které nabízí nespočet obchodů, restaurací a služeb a to včetně multikina Cinestar. City park se nachází 7 minut od rezidence Bukova.

Zoo Jihlava

10 minut autem

Aquapark Vodní ráj

6 minut autem

Kino Cinestar

7 minut autem

Jihlavská nemocnice

3 minuty autem

Pošta

7 minut pěšky

Kavárna

1 minuta pěšky

Restaurace Formanka

9 minut pěšky

Potraviny

4 minuty autem